Николай Николаев и Димитър Байдаков се завърнаха по най-добрия начин в Етър, като вкараха двете попадения за победата с 2:0 над Янтра (Габрово). Мачът от 19-ия кръг на Северозападната "В" група се игра пред около 1000 зрители на стадион „Ивайло”.

Срещата започна с пълен териториален превес на етърци, като гостите почти не минаваха центъра, съобщават колегите от sport-vt. Горещото време обаче повлия на ефективността, въпреки старанието на играчите във виолетово. Още в началото лек удар на Байдаков бе уловен от вратаря. Габровци организираха чак в 14-ата минута първата си атака към Димитров, завършила с центриране. В 26-ата минута „виолетовите” поведоха. Хубаво центриране на Пламен Пенев отдясно завърши с пронизващ удар с глава на Николай Николаев – 1:0. Преди това пък с красива задна ножица Байдаков събра аплодисментите на публиката.

Николаев игра много активно, негово центриране от фаул бе избито в корнер, а след изпълнението Бисеров отблизо стреля над гредата. В 40-ата минута пак Николай с нисък удар нацели левия стълб, а в самия край на полувремето Байдаков с глава намери Ил. Трифонов, който би до гредата. След остро центриране на Пенев отляво защитник едва не си вкара автогол.

Втората част започна с параболичен удар на Ангелов до гредата. После темпото поспадна заради горещото време. Наставникът на Етър Сашо Ангелов направи три принудителни смени, като още в 43-ата минута на мястото на Блажев влезе Илко Трифонов, а след почивката заради контузии Ванков и Ангелов бяха заменени от Ивайло Тодоров и Димитър Цонев.

Трибуните изригнаха отново в 63-ата минута, когато Пенев прехвърли отляво вратаря Пантев и връхлитащият Димитър Байдаков заби в горния ъгъл второто попадение.

В 82-ата минута четвърти играч на Етър бе на път да напусне принудително – Ивайло Тодоров бе контузен от съименника си Ивайло Тодоров от Янтра“, който получи жълт картон, но след оказаната му помощ Рони се връща в игра.

Победата на Етър можеше да стане класическа в даденото триминутно продължение. Първо Николаев изведе Байдаков на празна врата, но той би в аут. Последваха две-три сериозни мелета пред Пантев, при което топката по чудо не влезе в мрежата. Победата запази на „виолетовите” на третото място в класирането на 3 т. след водача „Ботев” (Луковит).