Балкан (Ботевград) надигра категорично Рилски спортист (Самоков) в последната среща от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига, печелейки двубоя с 97:74 (30:24, 23:13, 24:20, 20:17). Зелените изцяло доминираха срещу "скиорите" пред верните си фенове в зала "Балкан" и заслужено спечелиха, постигайки четвърти пореден успех в първенството.

След победата тимът от Ботевград се изкачиха на второто място във временното класиране. Рилецо пък е шести.

И в днешната среща Иван Лилов беше над всички с 33 точки, като добави по 3 борби и асистенции. Станимир Маринов записа дабъл дабъл от 14 точки и 10 асистенции, а Лоуган Стъц и Ноа Далман (9 борби) добавиха по 13 точки за успеха.

За Рилски спортист с 23 точки и 9 борби се отчете Еван Равънел, а по 14 отбелязаха Йордан Бозов и Върнън Тейлър.