Пирин (Благоевград) разби с категоричното 10:0 Чепинец (Велинград) в мач от 20-ия кръг на Югозападната "В" група. Така "орлетата" продъжават да са убедителен лидер с 54 точки, вторият Септември (Симитли) има 45, след като днес надделя с 1:0 при гостуването в Перник на Миньор.

Играчите на Пирин започнаха вихрено и още до 25-ата минута решиха крайния изход от двубоя. В 7-ата минута Александър Башлиев вкара първия гол в двубоя, а в 9-ата рожденикът Владислав Златинов вкара първото си попадение в срещата. За награда а агитката на Пирин му изпя “Happy birthday”. В 21-ата минута Златинов отбеляза втория си гол след точен удар от границата на наказателното поле, а след центриране от ъглов удар в 25-ата Георги Георгиев покачи на 4:0.

"Орлетата" продължиха да се забавляват и пред вратата на гостите се редуваха атака след атака. Андрей Стоев със страхотен удар от около 25 метра уцели страничната греда, а гол на Драги Коцев бе отменен заради засада. Все пак македонецът с български паспорт се разписа в 39-ата минута сред голмайсторите, като след самостоятелна акция буквално влезе с топката във вратата - 5:0.

На почивката Йордан Самоковлийски вкара в игра Антонио Хаджииванов, който се включи отлично. В 53-ата минута със страхотен удар от 20-ина метра Златинов отново уцели страничната греда, а 10 минути по-късно Димитър Благов вкара за 6:0. В 69-ата Хаджииванов също се разписа сред голмайсторите. 15 минути преди края Златинов оформи хеттрика си навръх рождения си ден с точен удар от около 10-ина метра. Това обаче не беше краят - Хаджииванов в 85-ата минута вкара второто си попадение в срещата, след като остана сам срещу вратаря, пусна топката покрай него в опразнената врата. В 89-ата минута Златинов получи топка в наказателното поле, вратарят отби удара му, но при добавката Драги Коцев бе точен за крайното 10:0.