Баскетболистите на Берое победиха Черно море Порт (Варна) пред собствена публика със 70:67 в среща от 21-ия кръг на НБЛ.

Първото полувреме бе много равностойно и изпълнено с обрати. Гостите имаха лек превес в началото, а със серия от 7:1 домакините успяха да ги изпреварят в резултата. Берое водеше с 33:30 на почивката. В третата четвърт заралии натрупаха и най-голямата преднина до момента - 7 точки при 44:37. В началното на заключителната четвърта част Черно море на няколко пъти успяваше да изравни, но домакините отново се откъснаха и стигнаха до крайния успех.

Алекс Симеонов бе най-резултатен за победителите с 12 точки, докато Тихомир Желев и Омар Стронг добавиха по 11. За варненци Милян Пупович завърши с "дабъл-дабъл" от 19 точки и 13 борби.