Берое (Стара Загора) продължава доброто си представяне в "А" група след победа с 1:0 над Славия у дома в среща от 28-ия кръг на шампионата.

Малко след началото на двубоя феновете на домакините вдигнаха транспарант с надпис "Геро, ние сме с теб! Бъди силен!" в подкрепа на юношата Геро Писков, на когото бе открит порок на сърцето и му предстои операция.

Заралии удариха съперника в първите минути на втората част, когато Елиаш се възползва от центриране от пряк свободен удар и откри резултата. Попадението се оказа единствено в мача и добави още три точки за тима на Петър Хубчев.

Успехът е напълно закономерен предвид това, че вратарят на Берое Иван Караджов нямаше никаква работа по време на мача, изгледан от около 500 зрители.

"Зелените" вече имат 42 точки в актива си и са лидери във втората седмица на класирането. Славия остава на десета позиция в таблицата на безопасна дистанция пред последните тимове.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Елиаш (48)

ber.jpgБерое: 12. Иван Караджов, 18. Атанас Зехиров, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 70. Георги Костадинов (Спировски 71'), 27. Игор Джоман, 88. Виктор Шишков (Мапуку 66') , 21. Елиаш (Чипев 83'), 17. Салим Керкар, 7. Георги Андонов
Резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 14. Игнат Дишлиев, 92. Стефан Спировски, 13. Николай Чипев, 30. Жуниор Мпиа Мапуку
Старши треньор: Петър Хубчев

logo_Slavia.jpgСлавия: 1. Георги Петков, 20. Радослав Димитров, 6. Димитър Пиргов (Величков 33'), 4. Кире Ристевски, 18. Тадей Апатич, 25. Цветомир Панов (Абушев 75'), 8. Чавдар Янков, 33. Галин Иванов, 10. Фернандо Силва, 17. Веселин Марчев (Шалаев 59'), 11. Радослав Василев
Резерви: 12. Емил Петров, 3. Величко Величков, 14. Янко Сандански, 26. Александър Дюлгеров, 21. Георги Пашов, 7. Рангел Абушев, 23. Олег Шалаев
Старши треньор: Милен Радуканов