Локомотив (София) победи Нефтохимик с 2:0 като гост в първа среща от 28-ия кръг на "А" група.

Двата тима изиграха скучно първо полувреме пред малкото фенове на стадиона в Несебър като освен няколкото тъча, успяха да изпълнят и по един корнер. Опасности пред вратарите също липсваха.

Гостите от София започнаха по-активно втората част и стигнаха до гол половин час след подновяването на играта. Димитър Илиев се възползва от разбъркване в наказателното поле на "шейховете за 0:1.  Пет минути по-късно отново Илиев се възползва от центриране на Маркиньос и с плонж вкара за 0:2.

Локомотив се укрепи в челото на вторите седем отбора в "А" група, докато Нефтохимик е твърдо последен с 12 точки от 28 двубоя.

По този начин столичните "железничари" записаха край морето, след като в четвъртък победиха Черноморец с 3:2 в четвъртфинален реванш за Купата на България.

НЕФТОХИМИК - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 0:2
0:1 Димитър Илиев (74), 0:2 Димитър Илиев (79)

Нефтохимик: Георгиев, Лефтеров, Жеков, Г. Петков, Ю. Иванов, Ив. Янев, Костов, К. Янев, Димов, Ж. Петков, Божинов
Резерви: Колев, Орачев, Мечев, Е. Димитров, Добревски, Манев, Петров
Старши треньор: Златко Янков

Локомотив (София): Митрев, Бранеков, Хаджиев, Гаров, И. Иванов, Махамат, Маркиньос, Д. Илиев, Раул, Трифонов, Елтон
Резерви: Галев, Писаров, Джиби, Цанков, Гаел, Генов, Тайдер
Старши треньор: Стефан Генов