Виктория (Пилзен) обърна у дома Олимпик (Лион) с 2:1 в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа, но отпадна от турнира с общ резултат 3:5, след като бе загубил с 1:4 в първия мач на френска земя.

На „Щручнови сади” гостите поведоха в третата минута от добавеното време на първата част, когато Бафатемби Гомис се разписа за 0:1. Чешкият тим обаче стигна до пълен обрат с голове на Даниел Голарж след час игра и Станислав Текъл само две минути по-късно за 2:1. До края на мача обаче домакините не съумяха да вкарат нови попадения и така „хлапетата” в крайна сметка се класираха за 1/4-финалите.

Само веднъж в историята си Виктория (Пилзен) бе продължавал напред след загуба в първия мач. Това става в плейофите на сезон 2012/13 на Лига Европа, когато губи с 1:2 от Локерен като гост, но на реванша печели с 1:0.

Жребият за 1/4-финалите на Лига Европа е утре от 13:20 часа веднага след този за 1/4-финалите на Шампионската лига в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).

(в първия мач 1:4, общ резултат 3:5)
0:1 Бафатемби Гомис (45+3), 1:1 Даниел Коларж (60), 2:1 Станислав Текъл (62)