Локомотив (Пловдив) се класира за полуфиналите на Купата на България. Тимът на Александър Станков се наложи с 2:0 над втородивизионния Добруджа в 1/4-финален реванш. „Смърфовете“ имаха аванс от 3:0 след първия мач.

Жозеф Мендес даде аванс на „черно-белите“ в 28-ата минута, когато с глава засече центриране на Стелиос Илиадис. В 62-ата минута „черно-белите“ удвоиха преднината си. Крис Гади изненадващо прати топката във вратата на Александър Конов при опит за центриране.

Гостите от Добрич завършиха мача с човек по-малко, след като резервата Христов получи червен картон в 86-ата минута за груб фаул срещу Диего Фераресо.

ЛОКО (Пд) - ДОБРУДЖА 2:0
1:0 Жозеф Мендес (28), 2:0 Крис Гади (62)
(3:0 в първата среща)

Реваншът по минути:
28 - topka.jpg ГООЛ! 1:0 за Локо (Пд)! Жозеф Мендес бележи за домакините. Той е точен с глава след центриране на Илиадис

46 - Начало на второто полувреме. smqna.jpg Смяна в състава на домакините: Дани Кики на мястото на Спас Делев
52 - smqna.jpg Втора смяна за Локомотив (Пловдив). Капитанът Здравко Лазаров отстъпва мястото си на Александър Якимов
62 - topka.jpg ГОООЛ!! Крис Гади бележи второто попадение за Локомотив (Пловдив). Топката се озова във вратата след опит на Гади за центриране
75 - Смяна за Добруджа. Христов заменя Спас Георгиев

logo_2_5417.jpgЛоко (Пд): 23.Кирил Акалски, 17.Костадин Марков, 5.Тихомир Трифонов, 18.Асен Георгиев, 87.Диего Фераресо, 28.Стелиос Илиадис, 42.Хамед Намуши, 7.Спас Делев (46-9.Дани Кики), 45.Жозеф Мендес, 77.Здравко Лазаров (к) (52-10.Александър Якимов), 91.Крис Гади
Резерви: 12.Йордан Господинов, 25.Ангел Грънчов, 10.Александър Якимов, 30.Йордан Тодоров, 88.Георги Коруджиев, 9.Дани Кики, 21.Станко Йовчев
Треньор: Александър Станков

logo_1_5417.jpgДобруджа: 25.Александър Конов, 6.Николай Христозов, 89.Костадин Гаджалов, 21.Колев, 31.Красимир Станоев, 19.Иван Цачев, 8.Станимир Андонов, 10.Спас Георгиев, 22.Кр. Димитров, 7.Ивайло Димитров, 9.Ивелин Василев
Резерви: 12.Н. Лазаров, 11.Иванов, 17.Христов, 2.Митев, 20.Николаев
Треньор: Светослав Тодоров