Пилотът на Мерцедес Нико Розберг спечели първото за сезона Гран При на пистата "Албърт Парк" в Мелбърн, Австралия. Германецът изкова четвъртата си победа във Формула 1 и общо 12 подиум с време 1:32:58.710 часа.

Зад него на 24.525 секунди на второто място се нареди пилотът на Ред Бул и местно момче Даниел Рикардо. Тройката допълни друг дебютант на подиума и въобще във Ф1 - 21-годишният Кевин Магнусен с Макларън. Трябва да се отбележи, че много силно представяне направи и едва 19-годишният Даниил Квят от Рено, който спечели първа точка във Формула 1 с 10-ата си позиция.

Състезанието не завършиха общо седем пилоти. Сред тях бяха и световните шампиони Себастиан Фетел и Люис Хамилтън. И при двамата проблемът бе в двигателите, като пилотът на Мерцедес приключи във втората обиколка, а актуалният шампион издържа до четвъртата.