Локомотив (София) победи с 1:0 Черноморец в първи 1/4-финал за Купата на България. Александър Бранеков отбеляза още в 5-ата минута, което се оказа достатъчно на "железничарите" да вземат крехък аванс от избраниците на Димитър Димитров-Херо. Реваншът на стадион "Лазур" в Бургас е следващата седмица - в сряда от 18:00 часа.

Днешният мач на стадион "Локомотив" се игра пред много малко зрители. Агитката от Бургас пък наброяваше точно пет човека.

Срещата стартира отлично за "червено-черните". В 5-ата минута Румен Трифонов центрира от корнер, включилият се в предни позиции централен защитник Александър Бранеков се извиси в наказателното поле на "акулите" и с глава прати топката в мрежата на Младен Живкович. При ситуацията Бранеков надскочи Александър Дамчевски.

В 18-ата минута пък Димитър Илиев удари греда и пропусна да удвои преднината на домакините. Последваха добри минути за Черноморец. Пропуски обаче пред Божидар Митрев направиха Симеон Райков и Карлос Фонсека. Удар на втория дори беше избит от голлинията от Крум Стоянов.

В средата на полувремето домакините претендираха за дузпа, но реферът Георги Кабаков прецени, че няма основание за такава.

След почивката темпото се засили още повече. В началото на втората част "железничарите" доминираха, но отбраната в синьо се справяше с опасностите. Годфред Бекое, който беше най-активен преди почивката за гостите от Бургас, изчерпа силите си и в 58-ата минута Херо го замени с Даниел Генов.

В 75-ата минута Митрев блесна, спасявайки по акробатичен начин опасен изстрел на Чико Гомес. Гостите започнаха по-често да поглеждат към вратата на Локо (Сф), а Херо засили нападателната мощ с включването на Бранимир Костадинов в 68-ата минута. Именно бившият нападател на "железничарите" можеше да изравни на два пъти, но малко не му достигна да вкара на Митрев, а и късметът очевидно беше на страната на домакините.

Най-фрапантният пропуск за Черноморец дойде в 85-ата минута. Тогава Симеон Райков свали топката за Милен Гамаков, който беше на два метра сам пред голлинията. Халфът обаче само спря кълбото, без да стреля, и Митрев улови.

До края не бяха създадени други положения и така Локо (Сф) взе крехка преднина от Черноморец преди реванша в Бургас.

Мачът по минути - ТУК!

ЛОКО (Сф) - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:0
1:0 Александър Бранеков (5)

Локомотив (Сф): 1.Божидар Митрев, 6.Александър Бранеков, 5.Марко Ранджелович, 69.Елтон, 16.Камен Хаджиев, 33.Том (82-26.Иво Иванов), 28.Маркиньос (к), 94.Азрак Махамат, 8.Румен Трифонов, 47.Раул (72-88.Петър Димитров), 14.Димитър Илиев (57-9.Даниел Генов)
Резерви: 84.Валентин Галев, 24.Илиян Гаров, 3.Люк Матютю, 26.Иво Иванов, 78.Якасонго Джиби, 88.Петър Димитров, 9.Даниел Генов
Треньор: Стефан Генов

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Младен Живкович, 25.Крум Стоянов, 13.Траян Траянов, 21.Александър Дамчевски, 23.Чико Гомес, 11.Симеон Райков, 87.Карлос Фонсека, 17.Ванчо Траянов (к), 45.Славчо Шоколаров, 10.Годфред Бекое (58-8.Милен Гамаков), 7.Милчо Ангелов (68-70.Бранимир Костадинов)
Резерви: 32.Стефан Кунчев, 3.Мартин Димов, 4.Милен Василев, 8.Милен Гамаков, 44.Венелин Филипов, 19.Станислав Дрянов, 70.Бранимир Костадинов
Треньор: Димитър Димитров