Италия, съперник на България в квалификациите за Евро 2016, загуби с 0:1 от световния шампион Испания в контролна среща, играна на стадион “Висенте Калдерон” в Мадрид. Двубоят беше повторение на финала на Евро 2012.

Домакините започнаха силно и още във втората минута Джанлуиджи Буфон трябваше да спасява удар на Жорди Алба. Малко по-късно и гостите имаха своето положение, когато удар на Алесио Черчи се отби от напречната греда. И докато Черчи беше единствената опасност за защитата на “червените фурии”, Сеск Фабрегас и Педро Родригес пропуснаха възможност да дадат аванс на домакините.

Още на старта на втората част Буфон пак трябваше да се проявява и да отрази удар на Тиаго. Вратарят на Ювентус обаче капитулира в 63-ата минута, когато не успя да избие удар на Педро Родригес. “Скуадра Адзура” беше на път да изравни бързо, когато Андреа Пирло намери Габриел Палета, но Алба успя да блокира удара му.

“Скуадра адзура” претендира за дузпа 15 минути преди края, когато Чиро Имобиле падна в наказателното поле след сблъсък с Раул Албиол, но реферът подмина исканията им. Италия опита да стигне до изравнителен гол в в края на мача, но успя да спечели само няколко корнера.

Испания – Италия 1:0
1:0 Педро Родригес (63)

Испания: Икер Касияс (46-Виктор Валдес), Сесар Аспиликуета, Хави Мартинес, Серхио Рамос (65-Раул Албиол), Жорди Алба, Серхио Бускетс (46-Шаби Алонсо), Тиаго Алкантара, Педро Родригес (82-Санти Касорла), Сеск Фабрегас (46-Давид Силва), Андрес Иниеста (65-Хесус Навас), Диего Коста

Италия: Джалуиджи Буфон, Кристиан Маджо (46-Иняцио Абате), Габриел Палета, Андреа Бардзали, Доменико Кришито (46-Матия де Шилио), Клаудио Маркизио, Тиаго Мота (62-Емануеле Джакерини), Рикардо Монтоливо, Антонио Кандрева (46-Андреа Пирло), Пабло Освалдо (69-Чиро Имобиле), Алесио Черчи (69-Матиа Дестро)