Кристиано Роналдо стана голмайстор № 1 в историята на националния отбор на Португалия. Той вкара два гола за успеха на тима си с 5:1 над Камерун. Преди началото на контролата звездата на Реал (Мадрид) беше равен с Педро Паулета – по 47 гола, но носителят на “Златната топка” за 2013 г. вече има 49.

Роналдо даде аванс на Португалия в 21-ата минута, но Венсан Абубакар изравни за “неукротимите лъвове” две минути преди почивката. Иберийският тим реши мача в своя полза в рамките на две минути в средата на втората част.

Раул Мейрелеш и Фабио Коентрао бяха точни съответно в 66-ата и 67-ата минута. Единьо добави едно попадение в 77-ата преди Роналдо да се разпише за втори път в мача седем минути преди края.