Англия сложи край на серията си от две поредни домакински загуби без отбелязан гол и се наложи с 1:0 над Дания в контролна среща, играна на “Уембли”.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Даниел Стъридж, който вече има 12 гола в последните си 12 мача за клубния си и националния отбор.

Нападателят на Ливърпул на два пъти не успя да преодолее впечатлилия с изявите си Каспер Шмайхел, който на два пъти парира удари и на Дани Уелбек.

През втората част Мортен Расмусен не успя да мушне топката между краката на Джо Харт и даде аванс на “червения динамит”. В 82-ата минута резервата Адам Лалана центрира към Стъридж, който на далечната греда прати топката във вратата.

Така Англия и Дания спазиха традицията мачовете между двата тима на “Уембли” да завършват при резултат 1:0. И шестте мача между двата тима в Храма на футбола са завършили при този резултат – пет пъти в полза на Англия и един път с победа за Дания.