Нефтохимик 2010 победи като гост Дунав с 3:0 (25:18, 25:22, 25:16) в мач от 20 кръг на волейболната Суперлига, игран в Русе, пише bgvolleyball.com.

Така бургазлии си тръгнаха с три точки от гостуването, като това им донесе в актива общо 28 точки и ги качи на пето място във временното класиране. Тази позиция обаче е преди завършването на другите двубои от кръга, след които ще настъпи отново разместване.

Волейболистите на Нефтохимик постигнаха очаквана победа, като нямаха особени проблеми по пътя към успеха. Домакините показаха равностойна игра само във втората част, когато срещата вървеше точка за точка до 19:19.

Впоследствие гостите показаха на какво са способни, като не позволиха да има изненади и спечелиха гейма. В третата част те отново реализираха голям аванс и приключиха мача с чиста победа за около 70 минути игра.