Ювентус се класира без проблеми за осминафиналите в Лига Европа. “Старата госпожа” победи Трабзонспор с 2:0 като гост в мач-реванш от 1/16 финалите и с общ резултат 4:0 продължават напред в турнира. Още в 4-ата минута удар на Артуро Видал се отби от гредата. В 19-ата минута бърза атака свари неподготвена защитата на домакините и Мартин Касерес стреля силно, стражът Онур Кеврак изби, но Видал при добавката не сгреши - 0:1.

В 33-ата минута Себастиан Джовинко бе изведен почти до аутлинията, центрира за Пабло Освалдо, който отблизо с глава удвои – 0:2, и смълча трибуните. С пропуски след почивката се “отличиха” Атомната мравка, отново Освалдо и Симоне Падоин. Сега Юве чака оспорван сблъсък с Фиорентина на осминафиналите.  Трабзонспор все още няма победа в пролетен мач от евротурнирите.

(в първия мач 0:2)
 0:1 Артуро Видал (19), 0:2 Пабло Освалдо (33)