Севиля би Марибор с 2:1 в реванш от 1/16-финалите за Лига Европа и се класира напред с общ резултат 4:3. В следващия кръг тимът на Унай Емери ще излезе срещу големия си градски съперник Бетис.

Домакините успяха да пробият защитата на здравите гости чак към края на полувремето. В 42-ата "бяло-червените" стигнаха до куриозен гол. Топката беше върната назад към Ханданович, който я изрита в тялото на пресиращия Рейес, след което попадна в мрежата - 1:0. В 59-ата Витоло не беше точен, но топката се удари в гърба на Архус, след което последва изстрел в мрежата на Кевин Гамейро. Силите на Марибор стигнаха само за почетен гол в 91-ата минута. Вършич вкара хубав гол след удар от въздуха за крайното 2:1.

(в първия мач 2:2)

1:0 Хосе Рейес (42), 2:0 Кевин Гамейро (59), 2:1 Даре Вършич (90+2)