Залцбург победи за втори път за една седмица Аякс. Този път австрийският тим спечели у дома с 3:1 без проблеми. Залцбург си осигури на практика класирането за осминафиналите на Лига Европа още в Амстердам, където смачка съперника с 3:0 и се чувстваше спокойно преди реванша у дома. Всичките голове паднаха след почивката. Защитникът на гостите Майк ван дер Хорн си заби автогол в 56-ата минута, сенегалецът Садио Мане (62) осигури комфортен аванс на домакините. Героят от първата среща Джонатан Сориано четвърт час преди края се разписа за 3:0. Силите на Аякс стигнаха само за почетно попадение, което беше дело на Дейви Клаесен (82).

Залцбург е в серия от пет поредни домакински победи в евротурнирите, като няма загуба в последните 7 срещи на собствения си стадион в Европа. Аякс няма победа в последните си 8 гостувания в Европа. Джонатан Сориано стана най-резултатният футболист през настоящия сезон на Лига Европа – 7 попадения. Тимът му е най-резултатният отбор в турнира – 21 гола. Залцбург ще играе на 1/8-финалите на Лига Европа срещу Базел на българина Иван Иванов.

(в първия мач 3:0)
 1:0 Майк ван дер Хорн (56-автогол), 2:0 Садио Мане (62), 3:0 Джонатан Сориано (76), 3:1 Дейви Клаесен (82)