Волейболните шампиони на България Марек Юнион-Ивкони (Дупница) сразиха като гости Славия с 3:0 (25:13, 25:20, 25:14) за 50 минути игра в мач от 19-ия кръг на Суперлигата и записаха 18-а поредна победа от началото на сезона.

Михаел Манджуков бе с основен принос за успеха на гостите, вкарвайки 22 точки, а Венцислав Трифонов добави още 11 точки. Резервата Михаил Цветанов също реализира 11 точки, а Найден Найденов въобще не пусна в игра Борислав Апостолов, Венелин Кадънков и Георги Елчинов. Гьорги Гьоргиев и Станислав Величков пък получиха почивка още преди края на първия гейм.

Тимът от Дупница има само победи в актива си и продължава да е убедителен лидер във временното класиране с 53 точки. Славия пък е с баланс от 3 успеха и 16 поражения и заема предпоследна позиция с 12 пункта.