Марибор и Севиля направиха зрелищно 2:2 в първи 1/16-финал в Лига Европа.  Бразилецът Таварес взриви трибуните на “Людски врът” в 33-ата минута след отличен шут. След почивката гостите се вдигнаха на щурм и успяха да обърнат резултата. В 47-ата минута Кевин Гамейро изравни - 1:1, а в 72-ата минута аржентинецът Федерико Фацио смълча публиката в Марибор.

И за двата гола асистира хърватският национал Иван Ракитич. Даре Вършич се възползва от една лошо изчистена от защитата на гостите топка и с далечен удар препарира стража Хави Варас в 81-ата минута и фиксира крайното 2:2. После пред испанците се откриха два отлични шанса. Първо Пьотр Троховски стреля в гредата, а после Висенте Ибора пропусна отблизо.