Залцбург си осигури на практика класирането за осминафиналите на Лига Европа. Австрийският тим разби холандския гранд Аякс с 3:0 насред Амстердам и се чувстват спокойни преди реванша у дома. 48 000 фенове по трибуните не можеха да повярват на очите си, когато гостите за 35 минути дръпнаха с 3:0. Испанецът Джонатан Сориано откри от дузпа след четвърт час игра.

Сенегалецът Садио Мане се възползва от фрапираща грешка в отбраната на домакините, излезе сам вратаря Джаспер Килесен, преодоля го и прати топката в празната мрежа за 0:2. Шедьовърът на вечерта принадлежеше на Сориано. Звездата на Залцбург овладя топката малко след центъра на терена и с невероятно изпълнение от въздуха прехвърли излезлия напред Килесен за 0:3.

Аякс: Килесе, Мойсандер, Блинд, Велман, Ван Рейн, Де Йонг, Дуарте (59 - Поулсен), Клаесен (81 - Андерсен), Сигбогасон (60 - Кишна), Боян, Фишер

Залцбург: Лучачи, Улмер, Швеглер, Хинтерегер, Андре Рамальо, Илсанкер, Лейгтеб (83 - Бериша), Кампъл (88 - Швенто), Мане, Сориано (76 - Зули), Алан