Италианският шампион Ювентус се измъчи срещу Трабзонспор в първия мач от 1/16-финалите в Лига Европа, но успя да спечели на своя земя с 2:0. "Старата госпожа" играе в турнира, след като отпадна в груповата фаза на Шампионската лига. Победителят от тази двойка чака победителя от Есберг - Фиорентина (1:3 в първия мач). Головете за първенеца в Серия "А" вкараха Пабло Освалдо (16) - негов първи за Ювентус, и Пол Погба в последните секунди на мача.

През второто полувреме Трабзонспор стигна до гол, с който изравни за 1:1, но съдиите странно го отмениха. Реферът Кулбаков от Беларус сметна, че малко преди гола топката е напуснала с цялата си окръжност игралното поле. Повторенията затвърдиха мнението, че отсъждането е много спорно. Последваха две отлични намеси на Джанлуиджи Буфон, който успя да запази вратата си. Италианският колос отвърна с греда на Погба. В последните минути французинът все пак порази целта и фиксира крайното 2:0 с премерен удар от средна дистанция.