Днепър победи Тотнъм с 1:0 в първи 1/16 финал за Лига Европа.  Мениджърът на гостите Тим Шерууд пусна доста странна стартова единадесеторка, в която фигуририха имена като ветерана Брад Фридел, Бенталеб, Капуе и други.

Под бурната подкрепа на собствените си фенове домакините имаха надмощие през цялото време и напълно заслужено спечелиха. Единственото попадение вкара Евген Коноплянка от дузпа в 81-ата минута. Трансферната цел на Ливърпул Евген Коноплянка беше и най-добър на терена.

С успеха бившият мениджър на "шпорите" Хуанде Рамос взе сладък реванш от Тотнъм за уволнението си отпреди няколко сезона.
В 24-тата минута Матеус бе изведен със страхотен пас от дълбочина. Останал сам срещу Фридел, бразилецът стреля в тялото на ветерана. Малко след това амариканецът спаси нов удар на нападателя.

Второто полувреме беше по-интересно. Първо Коноплянка стреля силно над напречната греда, а след това Зозуля бе закачен от Фридел в наказателното поле и падна. Реферът обаче не отсъди дузпа.

Десетина минути след почивката Роберто Солдадо направи уникален пропуск. Паулиньо се измъкна от отбраната и центрира отлично към оставения непокрит таран, който обаче се провали и от четири метра не можа да нанесе свестен удар към вратата.

Решителният миг настъпи в 79-ата минута. Зозуля изведе Матеус, който нахлу в пеналта и беше повален от Ян Вертонген. Съдията Антонио Матеу (Испания) побърза да посочи бялата точка. Коноплянка се нагърби с изпълнението на дузпата и опъна мрежата за 1:0.
Футболистите на Тотнъм се сетиха да нападат едва в заключителната част. Стражът Бойко спаси близък шут на Паулиньо, а след корнера Шадли направи фрапантен пропуск.

В добавеното време на мача пък домакините на два пъти се разминаха с гола. Пърбо Чеберячко би над целта, а след това Роман Зозуля тресна гредата. Реваншът на "Уайт Харт Лейн" е след седмица.

Днепър: Бойко, Мазух, Чеберячко, Стриничич, Федетски, Ротан, Джулиано (77-Путило), Канкава, Коноплянка, Матеус (90-Кулаков), Зозуля

Тотнъм: Фридел, Вертонген, Роуз, Нейтън, Паулиньо, Капуе, Шадли, Таунзенд (64-Ериксен), Бентален, Солдадо (84-Хари Кийн)