“Ботев” (Луковит) надигра като гост Дунав (Русе) с 3:2 (24:26, 25:17, 20:25, 25:18, 15:11) в мач от 18-ия кръг на мъжкото волейболно първенство.

Това беше пети успех за луковитчани в шампионата, като с тринадесет загуби и с 14 точки е на десето място във временното класиране на първенството, но се откъсна от предпоследния Славия с 2 точки. Тимът на Дунав пък е на последна позиция с една поледа, седемнадесет загуби и 3 точки.

Мачът премина през много обрати и напрежение за двата съперника до край. Домакините се хвърлиха с всички сили за втора победа в първенството и започнаха с успех в мача, спечелвайки първият гейм. Впоследствие русенци поведоха с 2:1 гейма, но за тяхно съжаление не успяха да сломят напълно гостите.

В четвъртата част волейболистите от Луковит намериха себе си и се върнаха в играта, като докараха мача до тайбрек. В петата решителна част гостите диктуваха напълно развоя на гейма, като поведоха с 8:5, задържаха разликата до край и се поздравиха с крайната победа.