Милан загуби от Атлетико (Мадрид) с 0:1 у дома в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига. По този начин “дюшекчиите” си осигуриха комфортен аванс преди реванша в испанската столица.

Домакините бяха далеч по-активният отбор преди почивката. Шансът обаче ги изостави, след като на два пъти гредите помогнаха на "дюшекчиите" след удари на Кака и Андреа Поли.

В 26-ата минута защитникът на “росонерите” Де Шилио получи контузия и трябваше да напусне принудително играта. На негово място се появи Абате. През второто полувреме “росонерите” отново имаха надмощие, но нападателите им не бяха точни пред гола. Освен няколко разбърквания пред Тибо Куртоа те не успяха да сътворят нищо интересно.

В последния четвърт час на мача “дюшекчиите” погледнаха по-смело напред към скучаещия дотогава Абиати. После пък малтретираният през цялото време Марио Балотели получи травма в рамото и трябваше да напусне терена. В 84-ата минута защитата на Милан буквално проспа центриране от корнер и Диего Коста засече отблизо в мрежата за 0:1!

Новият треньор на Милан Кларънс Зеедорф направи тежък дебют като треньор в Шампионската лига, след като вече беше печелил турнира като футболист с три различни клуба.

“Росонерите” са допуснали само два гола в домакинствата си този сезон в Европа, но спечели само един от последните 9 мача пред собствена публика срещу испански отбори. За последно „росонерите” победиха Барселона с 2:0 на 20 февруари миналата година в първия мач от 1/8-финалите. Атлетико (Мадрид) се е прицелил в първо участие на 1/4-финали от 1997 година, когато сегашният треньор Диего Симеоне играеше на терена за „дюшекчиите”. Испанският тим е един от трите, които не допуснаха загуба в груповата фаза на турнира този сезон.

„Росонерите” отпадат в последните си 4 елиминационни дуела с испански противници – срещу Барселона (2011/12 на 1/4-финал, 2012/13 на 1/8-финал, 2005/06 на 1/2-финал) и Депортиво Ла Коруня (2003/04 на 1/4-финал). При последното си гостуване в Италия „дюшекчиите” победиха Лацио с 3:1 през сезон 2011/12 в Лига Европа. Адриан Лопес и Радамел Фалкао (2 гола) реализираха попаденията, а Атлетико елиминира „орлите” с общ резултат 4:1 и достигна 1/8-финалите

Mилан - Атлетико (Мадрид) 0:1
0:1 Диего Коста (83)

Милано, „Джузепе Меаца“
Съдия: Педро Проенса (Пор)
                 Жълти картони: Абате, Рами, Бонера (Милан);Инсуа, Суарес, Коста, Адриан (Атлетико)

Милан: 32. Кристиан Абиати, 25. Даниеле Бонера, 13. Адил Рами, 15. Майкъл Есиен, 2. Матия Де Шилио (26 - 20. Инасио Абате), 16. Андреа Поли (85 - 21.Кевин Констант), 34. Найджъл де Йонг, 27. Адел Таарабт, 22. Кака, 28. Урби Емануелсон, 45. Марио Балотели (78 - 11. Джанпаоло Пацини)
Треньор: Кларънс Зеедорф

Атлетико (Мадрид): 13. Тибо Куртоа, 20. Хуанфран, 22. Емилиано Инсуа, 2. Диего Годин, 23. Миранда, 14. Габи, 4. Марио Суарес, 8. Раул Гарсия (80 - 7. Адриан), 10. Арда Туран (74 - 11. Кристиан Родригес), 6. Коке, 19. Диего Коста
Треньор: Диего Симеоне