Чехия срази Словакия с 5:3 и се класира за четвъртфиналите на мъжкия хокеен турнир на зимните олимпийски игри в Сочи.

Решаваща се оказа първата третина, в която Здено Хара и компания получиха три безответни шайби. Чехите нанесоха много сериозен удар в рамките на по-малко от половин минута. Алеш Хемски откри резултата след сериозно разбъркване пред Ян Лако, а в 29 секунди по-късно Яромир Ягър блесна с асистенция към Роман Червенка, който вкара за 2:0. Три минути преди края на първата част Давид Крайчи направи 3:0.

В края на втората третина Червенка вкара втория си гол в мача за 4:0, но почти веднага ветеранът Мариан Хоса върна две попадения за словаците – 4:2. Страхотна колективна грешка позволи Андрей Секера да изведе Томаш Сурови сам срещу Ондрей Павелец, който бе безпомощен при мощния удар на нападателя – 4:3.

В края на последната част Словакия рискува всичко с допълнителен полеви играч на леда и Томаш Плеканец сложи точка на спора с гол на празна врата – 5:3.

Чехия – Словакия 5:3
1:0 Хемски (06:53)
2:0 Червенка (07:22)
3:0 Крейчи (17:03)
4:0 Червенка (35:41)
4:1 Хоса (38:57)
4:2 Хоса (47:20)
4:3 Сурови (48:51)