Байер (Леверкузен) загуби катастрофално у дома от ПСЖ с 0:4 в първи 1/8-финален мач помежду им от Шампионската лига. Блес Матуиди (3), Златан Ибрахимович (39-дузпа, 42) и Йоан Кабай (88) бяха точки за успеха на гостите, които на практика си осигуриха участие в следващата фаза. Домакините завършиха мача в намален състав, след като в 58-ата минута Емир Спахич бе изгонен.

Френският шампион уби интригата още до почивката, реализирайки три безответни гола във вратата на Бернд Лено. Още в 3-ата минута Верати намери отлично Блес Матуиди, който сам срещу Лено не сгреши за 0:1.

Парижани продължиха да доминират и в 39-ата минута унгарският съдия Виктор Касай отсъди дузпа в тяхна полза за нарушение на Спахич срещу Лавеци. Шведският голмайстор на гостите Златан Ибрахимович бе хладнокръвен от бялата точка и вкара за 0:2. Само три минути по-късно Ибрахимович избухна с нов гол-шедьовър. Матуиди върна топката към шведския таран, който от границата на наказателното поле с мощен изстрел реализира за 0:3.

След почивката картината на терена не се промени, а в 58-ата минута Леверкузен остана и с човек по-малко на терена, след като Спахич получи втори жълт и съответно червен картон за удар в лицето на Лукас Моура.

Гостите намалиха оборотите, а домакините нямаха сили в намален състав да тръгнат да търсят дори почетен гол. Въпреки всичко парижани реализираха четвърти гол в 88-ата минута чрез новото попълнение Йоан Кабай, който оформи крайното 0:4 и на практика подпечата класиарането на ПСЖ за 1/4-финалите.

Протоколният реванш на „Парк де Пренс” е на 12 март (сряда) от 21:45 часа българско време.

0:1 Блес Матуиди (3), 0:2 Златан Ибрахимович (39-дузпа), 0:3 Златан Ибрахимович (42), 0:4 Йоан Кабай (88)

Леверкузен, „БайАрена“
Съдия: Виктор Касай (Унг)
Жълти картони: Гуардадо, Хилберт, Спахич, Кастро (Леверкузен); Матуиди (ПСЖ)
Червен картон: Спахич (Леверкузен)
Байер (Леверкузен): 1.Лено, 20.Гуардадо, 14.Хилберт, 5.Спахич, 21.Топрак, 6.Ролфес (46 - 3.Райнартц), 18.Сам (62 - 4.Волшайд), 8.Ларс Бендер, 27.Кастро, 11.Кислинг, 7.Хеун-Мин Сон (46 - 19.Брандт)
Треньор: Сами Хуупия

ПСЖ: 30.Сиригу, 13.Алекс, 17.Максуел, 2.Тиаго Силва, 23.Ван дер Вил, 14.Матуиди (67 - 4.Кабай), 8.Тиаго Мота, 24.Верати, 29.Лукас Моура, 10.Ибрахимович, 22.Лавеци (76 - 27.Пасторе)
Треньор: Лоран Блан