Дебютантът на олимпийския хокеен турнир Словения се класира за 1/4-финалите в Сочи, след като в 1/8-финален мач се наложи с 4:0 над Австрия.

Звездата на тима Анже Копитар откри резултата още в шестата минута, когато тимът му беше с числено предимство на терена. Шест минути по-късно Ян Урбас удвои, докато тимът му беше с човек по-малко.

В началото на втората част Сабахудин Ковачевич вкара трети гол във вратата на Матиас Ланге, а три минути преди края Ян Муршак се разписа на празна врата.

Така Словения се класира на 1/4-финалите на хокейния турнир в Сочи, където ще се изправи срещу световния шампион Швеция.

(2:0, 1:0, 1:0)
1:0 Анже Копитар (Тичар, Еглич) 05:29 (5х4)
2:0 ЯнУрбас (Ковачевич) 11:57 (4х5)
3:0 Сабахудин Ковачевич (Родман, Муршак) 23:21.
4:0 Ян Муршак (Родман) 57:02
Заб.: В първите скоби са посочени играчите, асистирали за съответния гол. Във вторите скоби е посочено броят на играчите на терена по време на отбелязване на попадението.