Литекс победи с 3:1 Дунав Русе в последната си контрола преди подновяването на шампионата. Точни за успеха бяха бранителят Пламен Николов, Мирослав Манолов и Петър Златинов, който изпусна и дузпа.

Ловчанлии поведоха в 16-ата минута, когато след корнер Манолов отклони топката към Николов, който с глава я прати неспасяемо в мрежата. Малко след това Златинов можеше технично с пета да покачи, но би в аут. В 24-ата минута Том проби отдясно и центрира прострелно, но стражът Сашев изби удара на Момчил Цветанов. В 30-ата минута образцова триходова комбинация в оранжево доведе до 2:0. Петър Златинов изведе Том, той намери веднага нахлуващия в наказателното поле Манолов, който безпроблемно се разписа. Четири минути по-късно русенци получиха правото да изпълнят дузпа, но младият вратар Марин Орлинов с плонж изби удара на опитния Раденцов.

Веднага след почивката наказателен удар бе отсъден и в полза на Литекс за спъване на Манолов. С изпълнението му се нагърби Златинов, чийто силен удар обаче профуча над гредата. В 80-ата играчите на Литекс си отбелязаха автогол за крайното 2:1. Неравност на терена изигра лоша шега на Бодуров и Орлинов и топката влетя в собствената им врата.

В 88-ата минута Бодуров изведе с дълъг пас Георги Минчев, той се пребори в наказателното поле и пусна към Златинов, който оформи крайното 3:1 в полза на ловчанлии.

Литекс: Марин Орлинов, Станислав Манолев, Гълъбов, Пламен Николов, Джемал Берберович, Никола Колев, Александър Цветков, Том, Момчил Цветанов, Петър Златинов, Мирослав Манолов (Николай Бодуров, Ивайлов, Горанов, Георги Минчев)

Дунав: Сашев, Цирков, Милчев, Георгиев, Йорданов, Димов, Раденцов, Бахъров, Иванов, Лазаров, Петков( Христов, Григоров, Кафтанов, Димитров, Утара, Кирев, Руменов, Аладжов)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКA