Арда победи “Ботев” (Луковит) с 3:1 (25:10, 25:13, 20:25, 25:20) като гост в последен мач от 17 кръг на волейболната Суперлига.

Така волейболистите от Кърджали записаха седма победа в шампионата и с 24 точки те задминаха Добруджа за осмата позиция във временното класиране. Тимът на Ботев пък записа тринадесета загуба и с 12 точки е на десето място.

С този успех Арда си върна на “Ботев” за загубата у дома през първия полусезон и двата тима вече са 1:1 победи. Над 350 запалянковци изпълниха зала “Христо Ботев”, надявайки се техните любимци да преклонят съперника за втори път.

За тяхно съжаление домакините направо проспаха първите два гейма, като волейболистите на Арда ги прегазиха, оставяйки ги на 10 и 13 точки. Състезателите от Луковит все пак успяха да се събудят в третата част, като показаха възможности и успяха да направят обрат и да спечелят гейма. Активизирането обаче дойде твърде късно, като тимът от Кърджали не допусна повече изненади.