ЦСКА успя да победи Берое с 1:0 при гостуването си в Стара Загора. Контролата се игра пред около 5000 зрители на стадиона под Аязмото. В герой за "червените" се превърна Мартин Петров. Ветеранът вкара единствения гол в мача. №17 се разписа точно в 17-ата минута, наказвайки от воле Иван Караджов.

Малко преди почивката пък избраниците на Петър Хубчев пропуснаха да изравнят. Елиаш Да Силва не успя да вкара на Райс Мболи от дузпа, отсъдена за игра с ръка на бившия бероец Здравко Илиев.

Мачът започна по-добре за домакините. В 7-ата минута новото попълнение на Берое Салим Керкар центрира от корнер, Георги Андонов засече от границата на наказателното поле, но топката среща страничната греда и не попада в мрежата на ЦСКА. Малко след това ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар в близост до вратата на Караджов. Мартин Петров обаче стреля над напречната греда. В 13-ата бърза атака на "червените" завърши с извеждащ пас към Марто, който си поведе топката и стреля с левия крак, като Караджов се намеси решително и спаси. В 17-ата минута обаче му се наложи да вади топката от мрежата си. Омар Косоко овладя пред наказателното поле, финтира бранител в зелено и с прецизен пас подаде на намиращия се на левия фланг на атаката Мартин Петров, който от воле заби топката в долния ляв ъгъл на Караджов - 0:1.

В 34-ата Мболи се намеси добре и спаси удар на Георги Андонов, а в 45-ата минута Берое получи правото да изпълни дузпа. Бившият играч на старозагорци Здравко Илиев игра с ръка в наказателното поле при центриране на Стефан Спировски от 30-ина метра за Керкар. От бялата точка обаче Мболи спаси удара на Елиаш Да Силва и преднината на ЦСКА се запази. Тя остана непроменена чак до края на двубоя и така "червените" си тръгнаха от Стара Загора като победители. През втората част и двамата треньори извършиха множество смени, които понакъсаха играта и липсваха сериозните голови положения.

Желаният от ЦСКА Венцислав Христов започна на пейката за Берое, като Хубчев го пусна в игра в 61-ата минута на мястото на Андонов. Малко преди края Христов нанесе слаб удар и не затрудни Мболи и така контролата приключи с победа на ЦСКА.

БЕРОЕ - ЦСКА 0:1
0:1 Мартин Петров (17)

Контролата по минути с БЛИЦ
7 - ГРЕДА! Новото попълнение на Берое Салим Керкар центрира от корнер, Георги Андонов засича от границата на наказателното поле, но топката среща страничната греда и не попада в мрежата на ЦСКА.
9 - Мартин Петров стреля от пряк свободен удар от над 20 метра, топката минава над напречната греда на вратата на Берое.
13 - Омар Косоко пусна хубав пас към Марто отляво, който стреля от движение, но Иван Караджов изби.
17 - topka.jpg ГОООЛ! ЦСКА повежда с гол на Мартин Петров! Любопитното е, че ветеранът, който играе с любимия си номер 17, се разписа точно в 17-ата минута. Maрто получи топката пред наказателното поле и стреля oт воле, реализирайки в долния ляв ъгъл на вратата на Иван Караджов.
34 - Скоростна атака за Берое. Елиаш извежда добре Георги Андонов в наказателното поле на "червените", опитният нападател нахлу опасно и стреля, но Мболи демонстрира рефлекса си и успя да избие над вратата.
36 - jalt.jpg Жълт картон за Валентин Илиевза задържане на Георги Андонов пред наказателното поле.
45 - ДУЗПА за Берое! Бившият играч на старозагорци Здравко Илиев играе с ръка в наказателното поле при центриране на Спировски от 30-ина метра за Керкар. Реферът отсъжда дузпа.
45 - ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Мболи спасява насочената от Елиаш Да Силва в долния десен ъгъл на вратата топка и преднината на ЦСКА се запазва.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------------------------------
46 - smqna.jpg Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов извършва няколко промени на полувремето, като Венцислав Василев, Джаксън Менди, Стивън Сънди и Гуидо Ди Вани вече са в игра на мястото на Валентин Илиев, Здравко Илиев, Тодор Янчев и Неманя Милисавлевич.
52 - Гъргоров стреля от фаул встрани от вратата на Берое.
57 - smqna.jpg Хубчев извършва пет смени. Елиаш е заменен от Самир Аясс, Спировски отстъпва мястото си на Николай Чипев, каращият проби Виктор Шишков заменя Салим Керкар, Игнат Дишлиев е в игра вместо Иво Иванов, Атанас Зехиров заменя Илия Мунин.
61 - smqna.jpg Венцислав Христов влиза в игра за Берое, желаният от ЦСКА нападател заменя Георги Андонов.
64 - Удар на Мартин Петров от пряк свободен удар, топката минава над вратата на домакините.
71 - smqna.jpg Стойчо Младенов извършва още три смени. Мартин Петров, Гъргоров и Чочев напускат, а в игра са Иван Стоянов, Антон Карачанаков и Борис Галчев.
82 - Слаб удар на Венцислав Христов, Мболи лови без проблем.
90 - Край на мача. ЦСКА победи с 1:0 Берое в Стара Загора.

БЕРОЕ: 12. Иван Караджов – 2. Илия Мунин (57′ – 18. Атанас Зехиров), 6. Иво Иванов (57′ – 14. Игнат Дишлиев), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев (50′ – 15. Георги Динков) – 27. Игор Джоман (33′ – 70. Георги Костадинов), 92. Стефан Спировски (57′ – 4. Николай Чипев) – 9. Станислав Костов (78′ – 29. Елио Мартинс), 21. Елиаш (57′ – 88. Самир Аясс), 17. Салим Керкар (57′ – 16. Виктор Шишков), 7. Георги Андонов (61′ – 10. Венцислав Христов)
Треньор: Петър Хубчев

cska.JPG
ЦСКА: 92. Райс Мболи, 2. Здравко Илиев (46′ – 21. Венцислав Василев), 11. Неманя Милисавлевич (46′ – 6. Джаксън Менди), 14. Валентин Илиев (46′ – 4. Стивън Сънди), 19. Апостол Попов, 37. Жереми Фо-Поре, 5. Тодор Янчев (46′ – 26. Гуидо Ди Вани), 17. Мартин Петров (72′ – 9. Иван Стоянов), 18. Ивайло Чочев (72′ – 8. Борис Галчев), 20. Омар Косоко (61′ – 7. Тони Силва), 23. Емил Гъргоров (72′ – 71. Антон Карачанаков)
Треньор: Стойчо Младенов