Скандал се разигра по време на волейболния мач между Пирин Балканстрой и ЦСКА. При резултат 1:1 гейма (19:25, 25:18) и 16:13 в полза на домакините в третата част при атака на Ивайло Стефанов от ЦСКА топката се удари първо в блока и след това в антената, което ясно се видя на телевизионните повторения. Последва първо отсъждане в полза на ЦСКА, след това то бе променено в полза на Пирин. Това взриви страстите и Александър Попов извади отбора си от полето. Главният рефер Милан Тодоров бе подведен в решението си от съдията на линията, докато вторият рефер Илия Пенков остана безмълвен, въпреки че ситуацията се разигра пред очите му. Според правилник Пенков три пъти е призова Попов ЦСКА да се завърне на полето, но това не се случил, което наложи прекратяване на срещата. Домакините се радваха сякаш са победили в очакване на служебен резултат в тяхна полза, докато гостите напускаха залата...