ЦСКА победи с 3:0 Академик (Свищов) в приятелски мач, състоял се на един от терените в НСА. В герой за "червените" се превърна Тони Силва. Португалецът впечатли не само с гола си, с който направи резултата 2:0, но и с няколко майсторски изяви. В 17-ата минута крилото проби прекрасно и центрира, но Григор Долапчиев не успя да се разпише. 5 минути по-късно Силва излъга цели трима защитници и сервира топката на Карачанаков, който обаче би в тялото на вратаря.

Първият гол падна в 63-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за спорно нарушение срещу Григор Долапчиев. Антон Карачанаков вкара за 1:0. В 71-ата минута Тони Силват отбеляза много красив гол с диагонален изстрел извън наказателното поле, след който топката се заби в далечния ъгъл.

В 88-ата минута 17-годишният талант Михаил Шилдаров, влязъл като резерва на мястото на Долапчиев, оформи крайния резултат.

В контролата Стойчо Младенов даде шанс на много резерви и на доста млади футболисти сред които защитниците Юлиян Чапаев, Васил Попов и халфа Петър Витанов.

За ЦСКА игра сърбинът Иван Маркович, който от днес е на проби. Той се отчете в хубав удар, спасен от вратаря на свищовци. Повторен неофициален дебют за "червените" изигра Иван Стоянов.

ЦСКА - АКАДЕМИК (СВИЩОВ) 3:0
1:0 Карачанаков (63-д), 2:0 Силва (71), 3:0 Шилдаров

ЦСКА: 99.Стоян Колев, 27.Браян Ереро, 24.Юлиян Чапаев, 3.Нуно Ногейра, 30.Васил Попов, 16.Петър Витанов, 28.Иван Маркович, 71.Антон Карачанаков, 7.Тони Силва, 9.Иван Стоянов, 45.Григор Долапчиев (80 - 29.Михаил Шилдаров)