"Левски" направи равенство 1:1 с литовския Жалгирис в поредната си проверка от лагера в Кипър. Това бе и първи мач, в който "сините" не допуснаха загуба откакто са тук. Преди това те отстъпиха на Мордовия (1:2), Теплице (2:4) и Виктория Пилзен (0:3).

Попадението за "Левски" бе дело на Даниел Димов през първата част, а в края на мача Швелюга изравни.

Антони Здравков заложи на Горан Блажевич на вратата, а пред него действаха Чмовш и Даниел Димов. Десен бек бе Дъстли Мулдер, а отляво игра младият Мики Орачев. Пламен Крумов бе титуляр по дясното крило, а от другата страна на фланга застана Мирослав Иванов. В халфовата линия бяха Гаджев, Ангелов и Бру, а на върха на атаката - Макриев.

"Сините" започнаха по-активно и създадоха няколко положения за гол. Макриев на два пъти бе близо до откриване на резултата, но стражът на литовците Виткаускас спаси ударите му. Веднъж и гредата бе пръв помощник на вратаря.

Попадението за "Левски" падна в 27-ата минута, когато Бру центрира от корнер, а Даниел Димов реализира с глава.

През втората част темпото на игра спадна. Тони Здравков пусна на терена Цветан Генков, Владислав Мисяк и братята Цоневи, които заиграха рамо до рамо в халфовата линия. Валери Божинов така и не се появи на терена.

Жалгирис успя да изравни резултата в 81-ата минута, когато Швелюга прати топката под плонжа на Блажевич с глава.

"Левски" - Жалгирис 1:1
1:0 Даниел Димов (27), 1:1 Швелюга (81)

Срещата по минути:
1- Начало на мача!
6- Станислав Ангелов комбинира с Мирослав Иванов, който пусна към Орачев. Младокът центрира добре, но бранител изпревари Макриев и изчисти в корнер
8- Кевин Бру стреля от 20 метра, но шутът му е неточен и излиза в аут
19- Фаул в полза на „сините“. Гаджев центрира опасно, но Бру и Макриев не успяха да стрелят към вратата, въпреки че имаше такава възможност
20- Кевин Бру центрира от фаул, Даниел Димов стреля с глава от вратарското поле, но прати топката над вратата
23- Мирослав Иванов изведе чудесно Макриев в наказателното поле, таранът стреля силно и топката срещна напречната греда
27- ГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ"!!! Даниел Димов скочи най-високо при центриране от корнер и заби топката неспасяемо с глава под гредата
37- Хубава атака на "Левски" с едно докосване. Мирослав Иванов изведе Мулдер в наказателното поле, холандецът се освободи технично от съперник и стреля силно, но в аут
42- Радивичиус удари греда за Жалгирис. Литовците изпълниха бързо тъч и техният играч центрира, а топката се чукна в страничната греда
45- Край на първото полувреме

46- Начало на второто полувреме
59- При центриране отляво по нападението на Жалгирис топката рикошира в ръката на Павел Чмовш, но реферът прецени, че няма основания да се отсъди дузпа
68- Миро Иванов и Дъстли Мулдер попаднаха в центъра на словесните пререкания с литовските футболисти. Тони Здравков успокоява своите играчи
74- "Сините" загубиха топката в средата на терена. Топката стигна до Вилк, който стреля на метър в страни от вратата на Блажевич
79- Прекрасан възможност за "Левски" е пропиляна от Генков. Боби Цонев центрира чудесно от ляво, а таранът стреля с глава от два метра, но прати топката в аут.
81- ГОЛ ЗА ЖАЛГИРИС!!! След атака отляво и центриране Швелюга остана непокрит и прати топката с глава под плонжа на вратаря Блажевич.
90- Край на мача!

Съставът на "Левски": 1. Горан Блажевич, 2. Дъстли Мулдер, 25. Даниел Димов, 31. Мики Орачев, 17. Павел Чмовш, 4. Станислав Ангелов, 71. Пламен Крумов, 75. Кевин Брю, 7. Димитър Макриев, 45. Владимир Гаджев, 20. Мирослав Иванов
Резерви: 19. Илия Димитров, 15. Владислав Мисяк, 10. Валери Божинов, 9. Цветан Генков, 35. Пламен Димов, 29. Деян Иванов, 3. Аймен Белаид, 32. Радослав Цонев, 18. Борислав Цонев, 23. Пламен Илиев, 24. Александър Любенов

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА