Скандал се разигра на контрола на Славия в Турция. "Белите" губеха с 0:3 от молдовския Тираспол, а срещата не завърши заради намесата на ядосания Венцеслав Стефанов.

Съдиите вбесиха боса на Славия, след като взеха странни решения и зачетоха два гола от чисти засади на молдовците. Попаденията паднаха в рамките на 120 секунди. В 83-ата минута Тираспол поведе с 2:0 именно след скандалното съдийско решение, а две минути след това това отново реферите си затвориха очите и зачетоха още един гол на съперника на Славия от явна засада, което предизвика гнева на Венци Стефанов.

Босът на "белите" дълго време протестира, искайки обяснение от реферите. Стефанов дори поиска страничния рефер да бъде заменен с друг. Това не се случи и в крайна сметка контролата не се доигра и беше прекратена около 5 минути преди изтичане на редовното време.

Така Тираспол спечели с 3:0, след като молдовците бяха отбелязали гол и през първото полувреме. Точен във вратата на Емил Петров беше Георги Каранейчев в 13-ата минута. Това беше и първото попадение във вратата на Славия в контролите тази зима.

Каранейчев пък не беше единственият българин на терена за молдовския тим. Вратата на Тираспол пази Георги Георгиев.

За Славия пък титуляри започнаха каращите проби Зе Тиаго и Тадей Апатич. Милен Радуканов също така използва шестима юноши.

"Белите" бяха с експериментален състав. Радуканов пусна титуляри следните играчи: Емил Петров, Марио Петков, Мирослав Иванов, Величко Величков, Георги Пашов, Янко Сандански, Тадей Апатич, Зе Тиаго, Радослав Василев, Александър Александров и Атанас Курдов. На полувремето вместо Курдов влезе Янис Карабельов, а след това в игра последователно се включиха още Китан Василев, Мирослав Христов, Емил Стоев. След 75-ата минута на терена излязоха също така Чавдар Янков, Радослав Димитров, Димитър Пиргов, Кире Ристевски, Фернандо Да Силва, Цветозар Панов.

БЛИЦ вече ви съобщи и най-новото име в Славия - Веселин Марчев, който игра за последно в Пирин (Гоце Делчев). Очаква се 25-годишният нападател да дебютира за "белите" в сряда в контролата срещу Тобол (Казахстан).

ТИРАСПОЛ (Молдова) - СЛАВИЯ 3:0
1:0 Георги Каранейчев (13), 2:0 Овсянников (83), 3:0 Олег Молла (85)

Съставът на Славия:
Емил Петров, Величко Величков, Мирослав Иванов, Георги Пашов, Марио Петков, Янко Сандански, Александър Александров, Тадей Апатич, Зе Тиаго, Китан Василев, Атанас Курдов (през второто полувреме в игра влязоха Кире Ристевски, Емил Стоев, Георги Пашов, Мирослав Христов, Радослав Димитров, Димитър Пиргов, Цветомир Панов, Фернандо Да Силва, Чавдар Янков, Радослав Василев)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКA