Любимец отстъпи с 0:4 на украинския гранд Днепър (Днипропетровск), който преди дни прегази с 5:0 Локомотив (Пловдив).

След нулево първо полувреме играчите на испанския треньор Хуанде Рамос вкараха четири попадения в мрежата на Радослав Рашков след почивката.

В 47-ата минута Артьом Федецки проби по фланга и върна назад, Джулиано пропусна и зад него Йевхен Селезньов не остави шанс на българския страж - 0:1. Последваха пропуски на Федецки, Коноплянка и Селезньов.

В 59-ата украинците удвоиха чрез Селезньов, който се разписа след асистенция на Джулиано. Десет минути по-късно дойде ред и на бразилеца, който направи 3:0 след колективна грешка в отбраната на Любимец.

Националът на Украйна Евген Коноплянка покачи на 4:0 в 76-ата минута. Грузинецът Уча Лобжанидзе опита да играе на двойно подаване, а при опит да спре топката Петър Альошев я подаде на Коноплянка, който от 10 метра с мощен удар за четвърти път наказа Рашков. В 82-ата минута Сергей Политило можеше да вкара пети гол, но пропиля добър шанс.

По този начин селекцията на Войн Войнов записа четвърта поредна загуба на испанска земя. Следващата контрола на "дините" е във вторник - срещу румънския ЧФР Клуж.