Лудогорец постигна престижен успех с 2:1 над руския гранд Локомотив (Москва) и по този начин продължи победната си серия.

Даниел Абало откри резултата в 11-ата минута, Ткачев изравни от пряк свободен удар в 70-ата, а Роман Безяк реализира за крайното 2:1 в 90-ата.

По този начин разградчани имат 3 победи от 3 мача до момента на лагера в Кипър. В предишните две проверки избраниците на Стойчо Стоев надвиха полския Корона с 3:0 и Спарта (Прага) с 1:0.

Лудогорец се противопостави успешно на лидера в руския шампионат, за който на терена бяха най-добрите, сред които Роман Павлюченко, Ведран Чорлука, Ласана Диара, Виталий Денисов, Шишкин и Тарасов.

Избраниците на Стойчо Стоев показаха много стабилна игра в отбрана, като почти сигурно Козмин Моци и Теро Мантула ще играят в мачовете с Лацио в Лига Европа заради контузиите на останалите централни бранители.

Двубоят започна равностойно, като в 11-ата минута Михаил Александров използва грешка в отбраната на Локомотив (Москва) и подаде на Фабио Ешпиньо, който продължи към Абало и испанският халф с точен удар по земя откри резултата - 1:0.

Разградчани играха много прецизно в защита и единствената по-сериозна ситуация през първото полувреме пред вратата на Владислав Стоянов бе в 32-ата минута. Тогава, след добра контраатака за отбора на Владимир Слуцкий, Ласана Диара изведе Ткачев на добра позиция, но той стреля в аут.

В началото на втората част Абало отбеляза ново попадение, но то не бе зачетено заради засада. Малко след него и Роман Безяк опита късмета си, но прати топката над вратата.

Българският шампион продължи да владее инициативата и рядко допускаше съперника да застрашава Владо Стоянов. В 70-ата минута обаче руснаците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, като Ткачев прати топката в долния десен ъгъл на българския национал за 1:1.

Малко след това изстрел на Себастиан Ернандес бе спасен от Алексай Широков. Малко преди края и Жуниор Кайсара отправи удар по посока на руската врата, но стражът отново се намеси стабилно. В самия край пред Безяк се откри възможност да вкара, но пак стражът бе последна преграда. Словенският национал все пак успя да се реваншира в следващата атака, когато бе изведен от Христо Златински и с точен удар донесе победата на Лудогорец - 2:1.

Следващата контрола на Лудогорец е на 12 февруари - срещу ФК Краснодар (Русия).

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Теро Мантула, Йордан Минев, Даниел Абало (68-Върджил Мисиджан), Светослав Дяков, Фабио Ешпиньо (46-Христо Златински), Михаил Александров (63-Йерун Луму), Марселиньо (71-Себастиан Ернандес), Жуниор Кишада (46-Роман Безяк)

ЛОКОМОТИВ (Москва): Абаев, Янбаев, Чорлука, Дурица, Тарасов, Ткачев, Оздоев, Диара, Самедов, Павлюченко (Широков, Шишкин, Григориев, Ондуа, Миранчук, Беляев, Лисцов)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА