Литекс допусна първа загуба в зимната си подготовка. Отборът падна с 1:4 от словенския шампион Марибор. Противникът на "оранжевите", който се стяга за 1/16 финал в Лига Европа срещу Севиля, наказа разконцентрираната игра на българите, а освен това изпусна дузпа, спасена от Евгени Алекснадров. Автор на попадението за Литекс бе крилото Момчил Цветанов.

Още в 5-ата минута словенците спечелиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Менди. Стражът Евгени Александров обаче с майсторки рефлекс отрази удара от бялата точка на Деян Мезга. В 10-ата минута Менди се пребори с ловешката отбрана и откри резултата. След това Цветанов можеше да изравни, засичайки прострелен пас на Асприля, но би до гредата.

В 21-ата минута Марибор стигна до втори гол след разбъркване в наказателното поле, при което Александров се намеси успешно при удара на Вилер, но при добавката Мезга хладнокръвно покачи на 2:0. Пет минути по-късно Джордан бе на крачка да порази вратата с глава след корнер, но топката удари напречната греда.

Литекс започна по-активно втората част и в 57-ата минута Джордан изпусна нов отличен шанс да се разпише отблизо, но Ханданович майсторски изби. В 73-ата минута резервата Вършич направи резултата 3:0 с плътен удар от границата на наказателното поле.

В 85-ата минута "оранжевите" все пак намалиха резултата. Златинов изведе Асприля, който пусна към Цветанов и крилото не сгреши. Две минути след това обаче при корнер капитанът на Марибо Таварес с глава се извиси и оформи крайното 4:1 в полза на словенците.

Литекс- Марибор 1:4
0:1 Менди (10), 0:2 Мезга (21), 0:3 Вършич (73), 1:3 Цветанов (85), 1:4 Таварес (87)

Литекс: Александров, Страхил Попов, Пламен Николов, Васил Божиков, Джемал Берберович, Симеон Славчев, Румен Руменов, Юрген Джазула, Момчил Цветанов, Вилмар Джордан, Асприля (Бодуров, Цветков, Манолев, Златинов, Манолов)