ЦСКА победи с минималното 1:0 Славия (Прага) в последната си контрола в Турция. Единственото попадение реализира Омар Косоко в 75-ата минута. "Червените" записаха следните резултати на лагера в Турция - 0:0 с Жетису (Казахстан), загуба с 0:1 от Адмира Вакер, победа с 2:1 срещу датския Есберг, равенство 2:2 с Дебрецен и победа с 1:0 срещу Славия (Прага). Следващата проверка на "армейците" е в България, на 12 февруари срещу Академик (Свищов).

Славия (Прага) в момента е на 11-о място в първенството на Чехия. Отборът игра доста грубо и нанесе сериозни проблеми на футболистите на ЦСКА. Още в 35-ата минута съдията даде червен картон на Ричи, но след разбирателство между двата щаба бе заменен от друг играч.

Стойчо Младенов заложи на Апостол Попов, Менди, Валентин Илиев и Фо-Поре в защита. В средата на терена започнаха Чочев и Стивън Сънди, а по крилата Гъргоров и Милисавлевич. Любопитна бе позицията на Омар Косоко, който игра и като централен нападател, а зад него действаше Мартин Петров.

В 3-ата минута именно Мартин отправи силен удар от фаул, но стреля в стената. След това Чочев би в гредата, на страничният съдия вече беше вдигнал флага за засада. Секунди след това отново асистент реферът маркира пресилена засада на Косоко, който щеше да се озове сам срещу вратаря. От лагера на ЦСКА дълго искаха обяснение за ситуацията.

В 27-ата минута Косоко се освободи отлично от противников бранител и стреля от 5-6 метра, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда. В 35-ата минута Ричи получи втори жълт картон за поредно грубо нарушение, но на негово място влезе друг футболист. Две минути преди края на първата част пред Славия се откри отлична възможност да открие резултата, но шут от 8-9 метра на оставения непокрит Буджема бе спасен от Мболи.

След почивката грубата игра на чехите продължи. В 47-ата минута Апостол Попов бе изритан и напусна принудително терена, заменен от Здравко Илиев. В 53-ата минута Мартин Петров проби, центрира към Косоко, но бранител изчисти преди топката да стигне до него. В 75-ата минута ЦСКА поведе в резултата с 1:0. Омар Косоко получи отличен извеждащ пас от Жереми Фо-Поре, преодоля вратаря и изпрати топката в чешката врата.

ЦСКА - СЛАВИЯ (ПРАГА) 1:0
1:0 Омар Косоко (75)