"Ботев" (Пловдив) победи с 3:2 чешкия Дукла (Прага) в контролна среща, играна в Ларнака (Кипър). Съперникът на "жълто-черните" пръв поведе в резултата с гол още в 13-ата минута на Исмаил. Малко след това, след асистенция на Доре, Юнес Хамза отбеляза втория си гол в контролите за "канарчетата".

През второто полувреме, отново новото попълнение Хамза изведе "Ботев" (Пд) напред в резултата. Тунизиецът бе точен от бялата точка за 2:1.

Дукла отново върна интригата в мача в 74-ата минута. Тогава Серджан Лукин игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди наказателен удар в полза на противника. Вкара го Калоуда за 2:2.

В самия край на срещата Вандер Виейра бе изведен от Божидар Васев и реализира за крайното 3:2.

В днешната среща Станимир Стоилов отново заложи на схема 4-4-2, като централната двойка защитници пред Адам Стаховяк бяха румънците Сърджан Лучин и Александру Бенга, а като крайни бранители започнаха Йордан Христов и Веселин Минев. Четиримата в средата на терена бяха Мариян Огнянов, Томаш Иршак, Абел Анисе и Александру Куртеан, а в атака си партнираха Феребори Доре и Юнес Хамза. С двата си гола днес тунизиецът загатна, че наистина е перлата в зимната селекция на "Ботев" (Пловдив).

Съставът на "Ботев" (Пд): Адам Стаховяк, Йордан Христов (71-Филип Филипов), Серджан Лукин (80-Димитър Везалов), Алесандру Бенга (50-Сивард Спрокел), Веселин Минев (80-Божидар Васев), Томаш Иршак, Абел Анисе, Мариян Огнянов (56-Ромарио Кортзорг), Алесандру Куртеан (62-Луис Педро), Ферибори Доре (71-Вандер Виейра), Юнес Хамза (71- Иван Цветков)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКA