Берое направи второ нулево равенство по време на подготовката си в турския курорт Алания. Селекцията на Петър Хубчев завърши 0:0 срещу Шкендия (Тетово). Титуляр за македонския тим беше бившият футболист на "Левски" Йордан Милиев.

Хубчев пък изпробва двама французи - присъединилият се преди дни към отбора Салим Керкар, както и новодошлият Амеди. Последният не впечатли с изявите си и почти сигурно ще бъде отпратен.

Амеди тренира вчера с Берое, а днес игра едно полувреме, но бе сменен след първите 45 минути игра срещу Шкендия.

За сметка на това пробите на атакуващия полузащитник Салим Керкар в Берое продължават.

През първото полувреме старозагорци бяха далеч по-дейния отбор. Веднъж гредата спаси македонците, както и добрите намеси на вратаря им.

В 14-ата минута Самир Аясс центрира, топката бе избита в краката на Венцислав Христов на дъгата пред наказателното поле, откъдето голмайсторът на Берое стреля без подготовка от воле, топката обаче срещна напречната греда, а след добавката на Спировски пък Хадис Вели спаси.

В 50-ата минута избраниците на Хубчев организираха хубава атака чрез Венцислав Христов и Атанас Зехиров. Желаният от ЦСКА нападател получи в наказателното поле на Шкендия и стреля, но Милиев изби.

Последваха минути, в които наставникът на Берое извърши множество смени, двата отбора владееха повече топката в средата на терена и липсвата опасни завършващи удари.

В 79-ата минута при добра контраатакаа Станислав Костов изведе Атанас Зехиров очи в очи с Хадис Вели, но Зехиров не успя да прати топката в мрежата и така срещата приключи 0:0.

Следващата проверка на Берое в Турция ще е в понеделник, а съперникът ще бъде обявен утре.