Монтана записа 11-та си победа в Суперлигата. В среща от 15-ия кръг монтанчани се наложиха над "Ботев" (Луковит) с 3:1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:22).

Това беше втори успех над съперника за момчетата на треньора Северин Димитров в рамките на три дни. Преди това обаче сблъсъкът беше на осминафиналите в турнира за Купата на България. Тогава мачът в спортната зала в Луковит отново завърши с успех за Монтана с 3:1. В зала „Огоста” домакините започнаха уверено и взеха сравнително лесно първите два гейма. В третия обаче гостите наказаха отпускането в редиците на Монтана.

Тимът на "Ботев" показа добра игра и в четвъртата част и беше на път да спечели и нея. 217-сантиметровият гигант в състава на Монтана Цанко Цанков завърши мача с 26 точки. Младежкият национал Венцислав Рагин добави 11 т. за успеха на домакините. За гостите най-резултатен беше Мирослав Братинов с с 15 точки.