Славия победи с 2:0 Самсунг от Южна Корея в третата си контрола от лагера в Турция. Попаденията за "белите" реализираха голмайсторът Атанас Курдов от дузпа и Радослав Василев.

За селекцията на Милен Радуканов това е четвърта победа от 4 изиграни проверки до момента по време на зимната подготовка.

През първото полувреме на днешния двубой играта беше равностойна. В 8-ата минута Курдов пробва да прехвърли вратаря на Самсунг с удар от 40-ина метра, но топката излезе в аут.

В 21-ата, след центриране от фаул Йеон засече с глава, но Георги Петков сигурно улови.

След половин час игра Галин Иванов почувства болки и бе сменен принудително от пристигналия на проби словенец Тадей Апатич.

Малко преди почивката възникна спречкване между Фернандо Да Силва и корейски футболист, за което и двамата получиха жълти картони.

През втората част Славия вдигна оборотите и заслужено стигна до победата. В 54-ата минута Чавдар Янков подаде дълъг пас към лявото крило, където Цветомир Панов нахлу в наказателното поле и бе фаулиран, а от бялата точка Курдов откри - 1:0.

В 65-ата минута Апатич центрира отляво по земя и Радослав Василев засече за 2:0.

Tака Славия продължава в контролите само с победи и без допуснат гол в четирите си мача до момента.

Следващата приятелска среща по време на лагера в Анталия е на 9 февруари - срещу молдовския Тираспол.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА