Университатя (Клуж) победи Локомотив (Сф) с 3:2 в контрола, играна в турския курорт Белек. Ланду откри в 34-ата минута, но секунди по-късно нашите изравниха. Маркиньос изведе чудесно в голова позиция намиращия се на проби белгиец Раул и той технично покрай вратаря направи 1:1. В 56-ата минута румънците отново поведоха.

Разписа се Нику от спорна ситуация. Той стреля с глава и топката се удари в напречната греда, откъдето тупна около голлинията и бе уловена от вратаря Галев. Реферът обаче прецени, че тя е преминала с пълния си обем зачете гол за 2:1 в полза на румънците. В 80-ата минута Гаел и отново Раул засече топката във вратата на румънците за 2:2.

Още в ответната атака обаче от спорно положение за засада Тиладжи прониза стража на “железничарите” Галев за 3:2. “Студентите” от Клуж са предпоследни в румънското първенство.

Извън групата на столичния тим останаха Тайдер, Гогов, Елтон, Писаров и Ранджелович. Тримата чужденци имат здравословни проблеми.