Българският шампион Лудогорец спечели и втората си контрола в Испания. Тимът от Разград се наложи с 1:0 над чешкия гранд Спарта (Прага), а двубоят се игра при силен вятър. Единственото попадение отбеляза Христо Златински.

Тимът на Стойчо Стоев вече в трети пореден мач не допуска гол, което е добър атестат за работата на защитата преди 1/16-финалните мачове от Лига Европа срещу Лацио.

През първото полувреме имаше положения и за двата отбора, но вратарите Чворович и Чех се справиха. Три минути след почивката Христо Златински откри резултата с точно изпълнение на пряк свободен удар, при който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Спарта.

Пет минути преди края Дани Абало получи топката от Йерун Луму пред вратата на чехите, но от 7 метра не успя да преодолее вратаря. Лошата новина за Лудогорец е контузията на младежкия национал Георги Терзиев, който в 61-ата минута беше заменен принудително.

Съставът на Лудогорец: Иван Чворович, Жуниор Кайсара (73-Шоко), Козмин Моци, Георги Терзиев (61-Теро Мантула), Йордан Минев (78-Витиня), Христо Златински (65-Ешпиньо), Светослав Дяков (78-Мичел Бургзорг), Върджил Мисиджан (70-Дани Абало), Михаил Александров (77-Йерун Луму), Марселиньо (65-Себастиан Ернандес), Жуниор Кишада (65-Роман Безяк)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА