Локомотив (Пловдив) завърши на четвърто място на турнира „Марбея Къп 2014“, след като отстъпи с 2:4 на Гуангджоу Евъргранде. Както е известно, китайският тим спечели Шампионската лига на Азия, а треньор на отбора е Марчело Липи. Тижани Белаид и Жозеф Мендес бяха точни за „смърфовете“.

Гуангджоу откри резултата в 15-ата минута, когато Хау Рунг се озова сам срещу вратаря на Локомотив (Пловдив) и прати топката под Йордан Господинов. В 30-ата минута Елкесон удвои с точно изпълнение на пряк свободен удар.

В 53-ата минута Тижани Белаид върна едно попадение за тима на Александър Станков, а В 70-ата минута Жозеф Мендес изравни на празна врата след комбинация между Белаид и Ндайе. До края на мача обаче „черно-белите“ допуснаха две грешки в защита, които доведоха до попадения в полза на китайския тим.

Стартовият състав на Локомотив (Пловдив): Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Александър Тунчев, Диего Фераресо,Валери Георгиев, Аласан Ндайе, Тижани Белаид, Крис Гади, Мартин Камбуров, Жозеф Мендес.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА