Третият в „А“ група „Левски“ отстъпи с 2:4 от Теплице, който заема третото място в чешкото първенство. Първи гол за „сините“ вкара Валери Божинов, а Алдин Чаич се разписа два пъти за Теплице. Това е първо попадение на смятания за голям талант българин след 9 месеца и половина голова суша.

За последно Божинов отбеляза за италианския Виченца при 3:1 над Про Верчели в Серия “Б” на 20 април 2013-а.

Това беше втората контрола на тима на Тони Здравков в Кипър и второ поражение, след като в понеделник беше записана загуба от втородивизионния руски Мордовия.

Още в 12-ата минута Теплице откри резултата, когато беше наказана грешка на Ларсен Туре и Чаич беше точен след ниско центриране. Седем минути по-късно Божинов изравни след асистенция на Туре.

В 26-ата минута Вуш възстанови аванса на чехите след грешка на защитата на „Левски“. 19 минути преди края той асистира за второто попадение на Чаич в мача.

Четвърт час преди края на мача чехите получиха право да изпълнят дузпа, а конгоанецът Литсинги не сбърка от бялата точка. В предпоследната минута Мирослав Иванов върна едно попадение с точно изпълнение на пряк свободен удар.

Двубоят по минути
12 - topka.jpg ГООЛ за Теплице, голмайстор Чаич. След грешка на Ларсен Туре последва центриране по земя в наказателното поле на "Левски" от точката на дузпата Чаич засече за 1:0.
18 - ПРОПУСК
на Антон Огнянов, който напредна отляво и от много малък ъгъл стреля, но играч на Теплице изчисти преди голлинията
19 - topka.jpg ГООЛ за "Левски", голмайстор Валери Божинов. Пламен Димов изведе Туре надясно, той намери Божинов в наказателното поле, който почти на празна врата реализира първото си попадение
30 - Диагонален удар на Валери Божинов, но неточен
40 - Удар на Вуш от границата на наказателното поле, Горан Блажевич е стабилен под рамката и избива
45 - Край на първото полувреме

46 - svirkata.jpg Начало на второто полувреме. Мулдер, Пл. Илиев, Макриев и Мирославв Иванов се появиха в игра.
51 - Разбъркване в наказателното поле на Теплице, удар на Туре, но топката се отбива в главата на защитник, при вторият опит на Миро Иванов е неточен