ЦСКА направи равенство 2:2 с унгарския Дебрецен в контрола, която се състоя в Турция. Това бе четвърта проверка за "червените" от лагера в южната ни съседка. До момента тимът направи 0:0 с Жетису (Казахстан), загуби от Адмира Вакер с 0:1 и победи датския Есберг с 2:1. Първи гол за ЦСКА реализира Гуидо ди Вани, а второто попадение за тима бе дело на Марсиньо. И двата гола за лидера в унгарското първенство вкара Тамаш. В 83-ата минута Райс Мболи спаси дузпа, изпълнена от Волаш. В 87-ата минута Затмари от Дебрецен получи втори жълт и съответно червен картон, но след разбирателство между двата щаба мястото му заето от друг играч.

В последните няколко години Дебрецен се превърна в кошмар за българските отбори. През 2009-а "Левски" записа две загуби (1:2 и 0:2) в предварителните кръгове на Шампионската лига. Година след това Литекс повтори упражнението в Лига Европа - две загуби (0:2 и 1:2). Така унгарците от четири мача имаха четири победи срещу родни тимове на европейската сцена.

Стойчо Младенов заложи на Мболи на вратата, Апостол Попов отдясно в защита, Валентин Илиев и Менди в средата и Фо-Поре отляво. В центъра на терена започнаха Ивайло Чочев и Стивън Сънди, а по крилата Неманя Милисавлевич и Гъргоров, а в атака Мартин Петров и Ди Вани.

В 12-ата минута Мартин Петров стреля опасно от фаул, но топката мина на сантиметри от напречната греда. Шест минути по-късно Милисавлевич направи самостоятелен пробив и стреля в очертанията на вратата, но Новакович спаси. В 33-ата минута Гуидо ди Вани откри резултата в полза на ЦСКА. Аржентинецът пое топката в половината на Дебрецен, ангажира двама противници и намери Гъргоров на левия фланг. Полузащитникът напредна и върна топката на Ди Вани, който от около точката за изпълнение на дузпа реализира за 1:0.

На почивката треньорът на Дебрецен пусна изцяло нов състав, а Сотйчо Младенов направи само две смени. В игра се появиха Косоко и Карачанаков на местата на Мартин Петров и Милисавлевич. В 53-ата минута Дебрецен изравни чрез Тамаш Кучар. Фо-Поре опита да изтегли за засада, но я покри, играч на Дебрецен напредна отдясно, намери Тамаш, който на празна врата изравни за 1:1. Последваха четири смени в ЦСКА - на терена влязоха Тодор Янчев, Браян Ереро, Здравко Илиев и Борис Галчев.

В 65-ата минута ЦСКА отново поведе в резултата. Тодор Янчев отне топката в центъра на терена и подаде към Косоко. Той веднага продължи още по-надясно към Марсиньо, който със силен удар направи 2:1. Само две минути след това Дебрецен отново изравни и отново след гол на Тамаш. "Армейците" сгрешиха в центъра на терена, след което последва контраатака на унгарския тим. Тамаш получи вляво в наказателното поле и с хубав диагонален удар направи резултата 2:2.

В 72-ата минута Косоко не успя да вкара очи в очи със стража на унгарците. В 83-ата минута Дебрецен можеше да поведе, но Мболи спаси дузпа на Волаш. В последните минути вратарят на ЦСКА още два пъти реагира перфектно, първо изби силен удар от близко разстояние, а след това се намеси и при центриране от корнер. Три минути преди края на двубоя Затмари от Дебрецен получи втори жълт и съответно червен картон, но след разбирателство между двата щаба мястото му бе заето от друг играч.