Мъжкият отбор на ЦСКА (София) се класира за четвъртфиналите за Купата на България, след като се наложи с 3:0 (25:21, 25:20, 26:24) като гост на втородивизионния УНСС.

По-голяма интрига имаше в последната част, когато домакините направиха преднина от шест точки, но не успяха да я задържат и да спечелят поне гейм срещу именития си съперник, пише сайтът bgvolleyball.com.

В края на тази трета част Светозар Димов от УНСС получи жълт картон за оспорване на съдийско решение, което доста ядоса състезателя. След края на мача той искаше да подаде контестация за преразглеждане на конкретната ситуация, но съдиите Мартин Янакиев и Илия Пенков бяха категорични, че няма право. Правилникът гласи, че ако някой иска да подаде контестация, то трябва да предупреди още по време на мача, а не след неговия край.

Жребият за следващата фаза ще се проведе след последния осминафинал между Славия (София) и Нефтохимик 2010 (Бургас) утре.