Нефтохимик загуби с 0:1 от Дунав Русе в контрола, играна в Карнобат, като бургазлии изтърваха две дузпи, отсъдени за удари с ръка в наказателното поле. Пропуските от бялата точка направиха Николай Костов и Ивелин Янев, пише e-burgas. Срещата се игра на тежък терен, който не бе почистен напълно от падналия сняг.

През първата част русенци вкараха единствения гол в мача, който стана след грешка на Емануил Манев в средата на терена и последвала неумела намеса на Лефтеров.

Във вторите 45 минути футболистите на Нефтохимик се опитаха да обърнат развоя на събитията, но изпуснатите дузпи ги лишиха от нещо повече в мача.

Нефтохимик игра в състав: Колев, Костов, Г. Петков, Лефтеров, И. Янев, Ю. Иванов, Божинов, Стоянов, Добревски, Манев и Ж. Петков, а след почивката като смени влязоха Геориев, К. Янев, Малчев и Димитров.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА