Локомотив (Пловдив) загуби с 0:4 от eлитния шведски ИФК Гьотеборг в първи мач от поредното издание на турнира „Марбея Къп 2014”. Срещата всъщност приключи в 86-ата минута заради разправия между скамейките на двата тима.

В другия двубой от турнира Динамо (Букурещ) победи азиатския шампион Гуанджоу (Китай) с 2:0. По този начин "черно-белите" (срещу Гьотеборг пловдивчани бяха в резервните си светлосини екипи) ще играят за третото място срещу Гуанджоу на 6 февруари.

Футболистите на Гьотеборг изцяло доминираха през първото полувреме и логично стигнаха до няколко чисти ситуации за гол. В 26-ата минута Енгвал изскочи сам срещу Кирил Акалски, но вратарят изби с крак. При следващата атака на шведите Йонсон центрира отляво и няколко футболисти се разминаха с топката. Тя достигна до Енгвал, който на празна врата от 4-5 метра шутира с левия крак в аут.

Минута по-късно Йонсон засече с глава центриране от корнер, но уцели гредата. В 29-ата минута реферът даде доста спорна дузпа в полза на Гьотеборг. Това стана след центриране от корнер, при което няколко футболисти скочиха за топката и не се разбра какво всъщност бе нарушението. Боянич бе точен от бялата точка за 0:1. В 31-ата Боянич напредна по десния фланг и центрира остро към пеналта, където Вибе засече с крак за 0:2.

В края на полувремето шведите удариха още една греда след опит за центриране на Аугустинсон.

В 73-ата минута преднината на Гьотеборг стана класическа. Вибе напредна по лявото крило и изведе с хубав пас Енгвал, който простреля Акалски за 0:3. Малко преди това голмайсторът за трети път в мача бе уцелил гредата.

В 81-ата минута след двойно подаване в наказателното поле Аугустинсон би технично с левия крак покрай Акалски за 0:4.

Веднага след попадението Диего Фераресо напусна с контузия в бедрото.

В 86-ата минута от скамейката на Гьотеборг отправиха обидни реплики към тъмнокожия футболист на Локо (Пд) Аласан Н`Дайе след извършено нарушение. Наставникът на "черно-белите" Александър Станков тръгна към шведския щаб, за да поиска обяснение, при което главният съдия прекрати двубоя.

Съставът на Локо (Пд) от днешния мач:
23. Кирил Акалски, 17. Костадин Марков, 18. Асен Георгиев, 5. Тихомир Трифонов, 6. Ангел Йошев, 28. Стелиос Илиадис, 99. Хамед Намуши, 27. Александър Якимов, 89. Станислав Маламов, 77. Здравко Лазаров (к), 45. Жозеф Мендес. През второто полувреме на смяна влязоха: 3. Валери Георгиев, 7. Йордан Тодоров, 9. Дани Кики, 11. Мартин Камбуров, 20. Тижани Белаид, 22. Аласан Н`Дайе, 33. Александър Тунчев, 91. Крис Гади и 87. Диего Фераресо
Треньор: Александър Станков

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА